Aktuální stav služeb

Nedávné události

11.08.2019 V posledních týdnech probíhala výměna algoritmů klíčů DNSSEC. Plánovaný upgrade byl úspěšně dokončen a všechny domény již používají algoritmus ECDSAP384SHA384.

03.08.2019 V posledních dnech připravujeme významný upgrade DNSSECu. Před plánovanou změnou algoritmu klíčů musely být dočasně pozastaveny výměny ZSK klíčů. Než se stihly připravit všechny nové klíče, začaly expirovat podpisy u několika domén. Raději jsme ještě před zahájením změny algoritmu u všech domén spustili dodatečnou výměnu ZSK s původním algoritmem, aby byl dostatečný časový prostor pro následnou plánovanou změnu algoritmu. Krátká nefunkčnost se týkala zhruba pár jednotek domén a projevila se pouze u uživatelů, kteří používají validující DNS resolvery.

24.07.2019 Dnešním dnem byla ze všech webserverů odebrána podpora málo používaného a již nevyhovujícího protokolu TLSv1.1 (používán např. v rámci https://), jenž nahrazují novější a bezpečnější revize téhož protokolu - TLSv1.3 nebo TLSv1.2. K brzkému odebrání podpory přispělo i ohlášené ukončení podpory napříč běžně používanými webovými prohlížeči (Chrome, Firefox, Safari, Edge) v roce 2020 a také RFC draft z dílny pracovní skupiny TLS v rámci IETF.